> Konkurs Wedel Vintage! | 25.06.10

do 19.07.2010
Wedel
ZOSTAŃ PROJEKTANTEM WEDLA!
„WEDEL VINTAGEPONACZASOWE INSPIRACJE”

Tło projektu:
Marka Wedel, ikona polskiej czekolady, postanowiła z okazji swoich 160. urodzin zaczerpnąć ze źródeł inspirującej historii i stworzyć limitowaną edycję swoich ulubionych produktów w nowej, świeżej odsłonie, atrakcyjnej dla współczesnego konsumenta.
Do tego niezwykłego przedsięwzięcia zaprasza studentów ASP oraz młodych projektantów. Ich zadaniem będzie stworzenie projektów nowych opakowań wiodących produktów Wedla, inspirowanych oryginalnym designem tej marki z różnych epok. Nowe opakowania mają nawiązywać do historii marki od początku wieku do lat 80-tych XX w.

Zadanie:
Zaprojektowanie opakowań Wedla w konwencji vintage dla wybranego portfolio – sztandarowych, najlepszych produktów z oferty Wedla (będą to cztery opakowania należące do danego okresu – szczegółowy brief z informacją o produktach, inspiracjami, danymi technicznymi przesyłamy po otrzymaniu mailowego zgłoszenia udziału), czyli współczesna interpretacja stylistyki opakowań określonej epoki. Niech inspiracją będą tu produkty ikony takie jak nowe Mini, Fiat 500, lodówki SMEG retro, roboty Kitchen Aid – inspirowane przeszłością, ale przeinterpretowane na nowo, by nie wyglądały na staroświeckie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do dnia 30/06 zgłosić chęć udziału na adres konkurs.wedel@dragonrouge.pl

Gdy uczestnik zgłosi chęć udziału w konkursie, zostanie mu przesłany brief szczegółowy, wraz z niezbędnymi wytycznymi do projektowania. Do zaprojektowania będą cztery produkty z danej epoki (wymienione w briefie szczegółowym), do których dołączony będzie rysunek techniczny i miejsce oraz sposób umieszczenia logotypu, a także inspiracje graficzne z danego okresu – w tym historyczne opakowania Wedla.

Prace należy przysyłać do 19/07 na adres konkurs.wedel@dragonrouge.pl

Trzy nagrody główne w konkursie to: – nagroda pieniężna w wysokości 10 000 pln, – umieszczenie nazwiska twórcy na każdym opakowaniu limitowanej edycji, – miesięczny staż w agencji brandingowej Dragon Rouge oraz – Produkty Wedla, w tym praliny ręcznie wykonane w pracowni rarytasów Wedla.
W konkursie zostaną również przyznane trzy wyróżnienia nagrodzone 2000 pln.

Autorzy najlepszych prac mogą być poproszeni o komentarz, korekty, zmiany, w wyniku których wyłonimy zwycięzcę projektu z każdej z trzech zadanych epok. Na bazie zwycięskiego projektu powstaną finalne projekty opakowań, które Wedel wprowadzi na rynek jako limitowaną edycję z okazji swoich 160. urodzin.

» www.wedel.pl

> Designer Toys 2 w Warszawie | 22.06.10

30.06_20.07.2010 Warszawa
Designer Toys 2
Po kultowej wrocławskiej edycji wystawy Designer Toys przyszedł czas na zabawkową inwazję na Warszawę. W budynku SKWERU będzie można zobaczyć kilkaset modeli designerskich zabawek w towarzystwie fotografii, grafik i instalacji inspirowanych nurtem urban vinyl.

Designer Toys określane mianem zabawek dla dorosłych to utrzymane w zabawkowej konwencji, zaprojektowane przez uznanych artystów, wyprodukowane w limitowanym nakładzie figurki kolekcjonerskie. Autorami projektów są często twórcy wywodzący się z kręgów sztuki lowbrow: pop surrealiści, ilustratorzy, street-artowcy, twórcy komiksów, tatuażyści etc. Inspirowane postaciami popkulturowych idoli, filmowych i komiksowych, modą miejską albo zupełnie oryginalne i psychodeliczne tworzą ważny nurt designu, ciesząc się sporym zainteresowaniem kolekcjonerów. Status tych kultowych gadżetów podnoszą nazwiska autorów takich jak choćby Takashi Murakami, który wprowadził Designer Toys na salony sztuki.

W ramach wystawy zostanie zaprezentowanych kilkaset modeli Designer Toys z kolekcji Gerarda Poota. Jej różnorodność oraz rozpiętość czasowa jest doskonałym świadectwem ewolucji oraz tendencji panujących w tej dziedzinie sztuki.
Subnormal
Subnormal
Subnormal
Znajdują się w niej legendarne modele autorstwa Michaela Lau oraz pracowni Bounty Hunter uznanych za prekursorów nurtu Designer Toys oraz takich winylowych sław jak Kaws, Futura, James Jarvis, Frank Kozik, Touma czy Gary Baseman.

Abe-S w swoich fotografiach portretuje zabawki w nowych, często zaskakujących sceneriach. Figurka ożywa, wchodzi w relację z otaczającym światem, staje się bohaterem większej historii.

Grafiki i instalacje Szy Mury ukazują jak twórczą materią jest forma zabawki. Z góry narzucony kształt stymuluje do nowatorskich i oryginalnych projektów. Może on kierować się morfologią przedmiotu i podkreślać jego cechy lub wręcz przeciwnie działać wbrew jego kształtom. W takim ujęciu powierzchnia zabawki jest płótnem, a efekt końcowy może wyrażać światopogląd artystyczny grafika, dowcip, lawinę skojarzeń popkulturowych.

Dodatkowe atrakcje:
Premiera Dangerous Chicken Resin Toy
Premiera Qee Artist Series 6
Customy Lelab Playing Art

Wernisaż:
30 czerwca 2010, godz. 20:00
muzyka: Drrax / Disco200
www.drrax.pl

Wystawa czynna:
od 30 czerwca do 20 lipca 2010
codziennie 10:00-21:00

Skwer
filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
ul. Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa
www.fabrykatrzciny.pl

» www.subnormal.pl/designertoys

> Wystawa "5+1 = jestem, więc myślę!" w Poznaniu | 22.06.10

25.06_09.07.2010 Poznań

5+1
W dniach od 25 czerwca do 9 lipca 2010 roku w Poznaniu (ulica Podgórna 9/7) będzie miała miejsce wystawa młodego polskiego designu: 5+1 = jestem, więc myślę!

Projektanci: Katarzyna Bukowska-Wcisło, Katarzyna Hofman, Anna Szczęsna, Anna Wołowska, Aleksandra Wcisło, Krzysztof Posmyk.

Interdyscyplinarna wystawa ma na celu ukazanie pięciu odmiennych spojrzeń na proces projektowania, które łączy pragnienie odkrywania – tworzenia rzeczywistości. Prezentowane prace stanowią wynik eksperymentów myślowych, nastawionych tak na wymiar emocjonalny projektu, jak i na jego funkcję oraz oddziaływanie społeczne. Twórcy próbują nakłonić odbiorcę do nawiązania indywidualnego kontaktu z przedmiotem i jednocześnie do namysłu nad otaczającą nas rzeczywistością.

Na wystawie znaleźć można zarówno design zrównoważony, jak i eksperymentalny, ekologię i multimedialność, tak rzeczywistość, jak i złudzenie. Wystawa ma na celu prezentację prac młodych, kreatywnych, polskich projektantów.

W trakcie trwania wystawy odbędą się też panele dyskusyjno – edukacyjne. Przewidziane są wykłady, prelekcje, pokazy filmów, warsztaty z technik plecionkarskich dla dzieci i dorosłych.

> Washbasin+Watercloset na wystawie w IWP | 22.06.10

do 5.09.2010 Warszawa

Washbasin+Watercloset na wystawie
Innowacyjne rozwiązanie firmy Roca można oglądać w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego

Do 5 września w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, można oglądać wystawę “21 design stories. Studia przypadków”. Ekspozycja prezentuje przykłady nowoczesnego wzornictwa, które miały wpływ na wzrost rentowności sprzedaży. Wśród eksponatów znalazło się również urządzenie W+W firmy Roca.

Opracowany przez Innowation lab firmy Roca i zaprojektowany przez Gabriele i Oscara Buratti, projektantów Battiston Architects urządzenie Washbasin+Watercloset (W+W), łączy w sobie nowoczesną stylistykę i ekologiczne rozwiązania. Po raz pierwszy został zaprezentowany na targach ISH 2009 we Frankfurcie, organizowanych co dwa lata przez Design Council oraz Niemiecki Związek Izb Przemysłowych i Handlowych. Dzięki istotnym korzyściom oraz pomysłowości zyskał uznanie, czego dowodem jest nagroda Design Plus.
W+W
W+W zdobyło również nagrodę prestiżowego magazynu dla architektów Wallpaper – Gold Winner w ubiegłorocznej edycji Product Innovation Awards – nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2009. Jego celem jest promowanie doskonałości w projektowaniu wnętrz. Wyróżnienia Product Innovation Awards, przyznawane są produktom nowatorskim, które pokazują znaczącą rolę producentów we wprowadzaniu innowacji w branży projektowania wnętrz.

Pozostałe eksponaty prezentowane w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, to m.in. wiatrak bezłopatkowy, niszczarka do gałęzi, czy zasilana energią słoneczną lampa “eneloop”. Nie zabrakło również produktów znanych już na polskim rynku jak pluszowe maskotki, które uczą dzieci, czym są bakterie i jak powstają choroby oraz ozdobionych graficznym nadrukiem szczoteczek do zębów.

Dwudziestym pierwszym szczególny eksponatem na wystawie będzie stanowisko do pracy z komputerem w pozycji siedząco-leżącej. Obecnie stanowisko jest na etapie przygotowywania do wdrożenia na rynek, na wystawie pojawi się dopiero w lipcu. Produkty podzielono na 7 kategorii (rozwój nowego produktu, sieć wymiany korzyści, udoskonalenie produktu, wyróżnienie produktu, materializowanie potrzeb, projektowanie odpowiedzialne, projektowanie zachowań), uwzględniających różne konteksty współczesnego wzornictwa. W każdym przypadku podkreślone są dominujące aspekty i wartości designu, które wyróżniają produkt, zapewniając mu wysoki popyt na rynku.

Wystawa “21 design stories. Studia przypadków” czynna jest od 1 czerwca do 5 września w Sali im. Wandy Telakowskiej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie (ul. Świętojerska 5/7).

> Sustainable design dla opakowań | 20.06.10

24_26.06.2010 Zakopane
WORKSHOP MISTRZOWSKI Z JANUSZEM KANIEWSKIM
Zakopane
> Workshop mistrzowski otwierający cykl Masterclass Zakopane, prowadzony przez Janusza Kaniewskiego, jednego z najbardziej skutecznych i wszechstronnych designerów młodego pokolenia
> Ujęcie wieloaspektowe pozwalające na odświeżenie spojrzenia na tematykę projektowania, testowania i wdrażania szeroko pojętych opakowań oraz rolę designu we współczesnym świecie. Temat opakowania potraktowany wprost (produktowe), oraz w sposób metaforyczny (samochody, ubrania, architektura jako formy opakowania)
> Warsztaty Sustainable design dla opakowań, to pierwsza i jedyna w Polsce oferta kształcenia specjalistów w zakresie wzornictwa przemysłowego opakowań, tworzenia i wdrażania projektów, zarządzania nowym produktem oraz jego wizerunkiem. Trzydniowe zajęcia odbywać się będą w formie wykładów, ćwiczeń praktycznych i brainstormingów. Zajęcia zapewnią słuchaczom kompleksową wiedzę i narzędzia do pracy
Cel:
> Celem spotkania jest podzielenie się wiedzą na temat sposobów projektowania skutecznego – niosącego sukces i satysfakcję dla projektanta, producenta i konsumenta
> Zdobycie wiedzy o nowych trendach w designie
> Przełamanie rutynowego spojrzenia na projektowanie, przeciwdziałanie „wypaleniu kreatywności”
> Uświadomienie siły przekazu wizualnego opakowania oraz odpowiedzialności za tworzenie masowych gustów, a także twórcze przyjrzenie się roli opakowania i cyklu jego „życia”: od pomysłu, przez projekt, produkcję, trwanie na rynku, użytkowanie przez klienta, aż do jego zużycia i przetworzenia

Prowadzący:
Janusz Kaniewski
ur. 1974, designer, art director, wykładowca przedmiotów Futuro d`arte i Agri Photoshop dla m.in. Royal College of Arts w Londynie i Istituto Europeo di Design w Turynie, projektant i udziałowiec Kaniewski Haute Design (galeria autorska w Warszawie) i Synth Automotive (pracownie Transportation Design w Turynie i Stuttgarcie, projekty dla Hondy, Lancii, Ferrari); w 2009 roku na 2. miejscu rankingu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców w Polsce (Forbes). Punktem przełomowym w jego karierze był projekt butów narciarskich dla Hermana Maiera. Kiedy sportowiec w obuwiu Kaniewskiego zdobył Puchar Świata, a buty wprowadzono do kolekcji, sprzedaż całej linii produktów firmy Rossignol zwiększyła się o 40%. – 2009 Przewodniczący Jury MDA Rdzeń, 2008 statuetka za całokształt twórczości – 2009 m.in. Rekomendacja Noble Concierge – w Polsce blisko współpracuje z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego – 2009-2012 w Royal College jest Supervisorem przewodu doktorskiego Wojciecha
Sokołowskiego, najbardziej znanego w świecie młodego polskiego projektanta – liczne publikacje i wystawy w Polsce i zagranicą

Miejsce:
Zakopane „Nosalowy Dwór Resort & Spa”
położony u stóp Nosala najnowocześniejszy obiekt turystyczny w Zakopanem, oddany do użytku w grudniu 2009. Idealne połączenie podhalańskiej architektury z nowoczesnym designem, inspirowany stylem najlepszych górskich kurortów na świecie (www.nosalowy-dwor.eu)

Kogo zapraszamy:
pracownicy wyższego szczebla, projektanci, art directorzy, art buyerzy, managerowie, agencje brandingowe, reklamowe

Ilość osób: 25- 30 osób
Data: 24/25/26 czerwca 2010 (czwartek, piątek, sobota)

» www.promotionofdreams.com

> „Rewitalizacja w przestrzeni publicznej” | Cieszyn | 20.06.10

24.06.2010 Cieszyn
Zamek Cieszyn
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie zaprasza na:
Spotkanie informacyjno-doradcze: „Rewitalizacja w przestrzeni publicznej”

TERMIN: 24 czerwca 2010r.
MIEJSCE: Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie

Harmonogram: 9.30 – 10.00 Rejestracja uczestników
10.00 – 10.15 Powitanie – Ewa Gołębiowska /Dyrektor Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości/
10.15 – 10.30 Powitanie – Tadeusz Adamski /Dyrektor Wydziału Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego
w Katowicach/
10.30 – 11.00 Miejsca dla ludzi. Aspekty funkcjonalno – przestrzenne rewitalizacji przestrzeni publicznych – dr Michał Stangel /Wydział Architektury Politechniki Śląskiej/
11.00 – 11.30 “Odnowa XIX-wiecznych obszarów centralnych Łodzi – realizacje i projekty społeczne, samorządowe oraz prywatne” – Jakub Polewski /Łódź Art Center/
11.30 – 12.00 Przerwa kawowa
12.00 – 12.30 “Inicjatywy ożywiania miasta na przykładzie Wrangelkiez w Berlinie” – arch. Anna Krenz /Galerie ZERO w Berlinie/
12.30 – 13.00 “Rewitalizacja miast poprzez zaangażowanie publiczne: projektowanie dla wszystkich” – Pete Kercher /Ambassador at EIDD Design for All Europe/
13.30 – 14.00 Dyskusja
14.00 Lunch

Udział w spotkaniach jest bezpłatny dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zgłoszenia prosimy przesyłać faksem na nr: (033) 851 08 21 w. 16, e-mailem na adres: apilch@zamekcieszyn.pl, lub osobiście do dnia 21 czerwca do godz. 15.00.

Formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.revita-silesia.pl, lub pod numerem telefonu: 033 851 08 21 w. 18, 34, 55
Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmian programowych oraz rezygnację z organizacji szkolenia w przypadku małej liczby uczestników.

» www.zamekcieszyn.pl

> Konkurs "Make me" 2010 | 20.06.10

do 30.06.2010
Make me
Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń w tegorocznej edycji upływa 30 czerwca! Spośród nadesłanych projektów jury wybierze te najbardziej ciekawe i innowacyjne. Na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 20.000 PLN. Nowością w tym roku będzie nagroda specjalna w postaci publikacji w pismach branżowych. P onadto organizatorzy przewidzieli dodatkowe gratyfikacje w postaci szkoleń i staży, które dadzą młodym projektantom szansę rozwoju artystycznego oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w trakcie IV Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi w dniach 14-30 października.

Dodatkowe nagrody dla uczestników konkursu:
1. Nagroda ufundowana przez firmę Rado – szwajcarskiego producenta zegarków – zegarek o wartości 8000 zł za „najlepszą fuzję nowoczesnych materiałów i design”. Projekt wybrany zostanie przez Jury konkursu.

2. Serwis Domosfera zorganizuje plebiscyt, w ramach którego internauci będą mogli głosować na najlepszy projekt spośród finałowych prac konkursu “make me!”. Zwycięzca będzie mógł liczyć na promocję w serwisie Domosfera (wywiad, galeria projektów etc.).

3. ELLE Decoration przyznaje nagrodę (wybór wśród członków redakcji) w konkursie “make me!”, którą będzie statuetka, a także pełna strona wywiadu z laureatem.

Skład jury konkursu „make me!” 2010:
Agnieszka Jacobson-Cielecka – dziennikarka, publicystka, krytyk designu. Niezależny kurator wystaw designu. W 2000 roku wprowadziła na polski rynek magazyn Elle Decoration, którego redaktorem naczelnym była do 2007 roku.

Sławek Kluziak – posiada doświadczenie w zakresie projektów z brand design, tworzenia nowych produktów, nazewnictwa i strategii marki. Pracował w międzynarodowych firmach doradczo-projektowych, prowadząc kluczowe projekty dla takich marek jak: Wedel, Tymbark, Heineken, Milka, Bahlsen, Prince Polo, Lubella, Dulux, Warka. Obecnie zarządza SiebertHead, brytyjską firmą projektowo-doradczą, nadzorując projekty w regionie Europy Środkowej. Jest współtwórcą Klubu Brand Design.

Grzegorz Piątek – krytyk architektury i kurator, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2006). Kurator wystaw: w pawilonie polskim na XI Biennale Architektury w Wenecji Hotel Polonia, The Afterlife of Buildings, nagrodzonej Złotym Lwem za najlepszą ekspozycję narodową (z Jarosławem Trybusiem, 2008), Open:Poland. Architecture and Identity w Royal Institute of British Architects, Londyn (z Robem Wilsonem, 2009), Modernización na festiwalu PhotoEspana (z J. Trybusiem, 2010). Autor artykułów o architekturze, designie i mieście, tekstów w książkach i katalogach oraz cykli wykładów o architekturze w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (od 2008). Laureat Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za 2008 rok oraz dyplomu Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie (2009). Od 2009 roku w gronie Honorowych Ambasadorów Warszawy jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Ewa Gołębiowska – pomysłodawczyni, a od 2005 r. dyrektor Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, jedynego – jak dotąd – regionalnego centrum designu w Polsce. W latach 2005-2007 koordynuje realizację projektu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa, pierwszego kompleksowego programu promocji i wdrażania designu w Polsce. koordynatorem projektu „Regionalna sieć promocji i transferu technologii” (2005-2007 oraz 2009-2011) oraz „Revita Silesia” (2009-2011). Zamek stał się rozpoznawalny w Europie, gdzie promuje polskie wzornictwo, oraz aktywnie uczestniczy w międzynarodowych projektach: europejskim konkursie zarządzania designem „Design Management Europe Award” oraz wymianie doświadczeń na temat polityki innowacji w Europie „SEE. Sharing Experience Europe”.

Michał Stefanowski – projektant wzornictwa i komunikacji wizualnej, kurator, wykładowca na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, obecnie Kierownik Katedry Projektowania. W latach 1983-2005 pracował w firmach Mass Studio, Mimo i Towarzystwo Projektowe. Obecnie w INNO+NPD (www.inno-npd.pl). Autor wielu projektów produktów, małej architektury, opakowań, systemów informacyjnych i kom unikacji wizualnej. Współautor nagradzanych w kraju i za granicą projektów Miejskiego Systemu Informacji w Warszawie, Systemu Informacji dla Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Systemu Informacji i wyposażenia wnętrz dla siedziby Agora S.A. w Warszawie. Prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Członek Zarządu BEDA (Bureau of European Design Associations).

Dorota Stępniak – pomysłodawczyni i Project Manager Łódź Design – Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi. Od 2005 roku pracuje w Łódź Art Center. Od ośmiu lat związana z Fotofestiwalem – Międzynarodowym Festiwalem Fotografii w Łodzi. Współpracuje przy projektach: Łódź Europejska Stolica Kultury 2016, Unia Europejskich Festiwali Fotografii oraz wielu innych inicjatywach.

O konkursie:
W tym roku już po raz trzeci organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi zachęcają młode talenty do zaprezentowania swoich projektów w konkursie „make me!”. Jedynymi warunkami, które musi spełnić uczestnik są wiek (między 20 a 30 lat) oraz pasja do szeroko rozumianego projektowania. Można zgłaszać prace mieszczące się w zakresie wzornictwa przemysłowego, architektury, grafiki, jak i tkaniny, mody, szkła i ceramiki. Konkurs ma na celu danie szansy młodym twórcom na zaprezentowanie, nierzadko po raz pierwszy, swoich pomysłów oraz poddanie ich fachowej ocenie i krytyce. Dwie dotychczasowe edycje pokazały jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Ilość nadsyłanych zgłoszeń rośnie z każdym rokiem.

„make me!” to nie tylko konkurs, ale jeden z fundamentów całego Festiwalu i jego wizytówka. Celem organizatorów jest dotarcie do środowiska młodych projektantów również za granicą i uczynienie z „make me!” imprezy o zasięgu międzynarodowym.

» www.lodzdesign.com/2010/

> „Miejsce potrzebne” z Rocą | 20.06.10

„Miejsce potrzebne” z Rocą
Roca Polska współorganizatorem warsztatów i wystawy studentów ASP Katowice

Warszawa, 17 czerwca 2010 r. – Roca Polska została współorganizatorem warsztatów i wystawy powarsztatowej „Miejsce potrzebne”. To już czwarta edycja imprezy organizowanej przez Koło Naukowe Instytutu Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Tematem tegorocznych spotkań dla studentów wzornictwa było projektowanie ceramiki sanitarnej, a w szczególności toalet przestrzeni publicznej. Zadaniem postawionym przed uczestnikami było niekonwencjonalne podejście do tematu i stworzenie nowatorskich koncepcji publicznych toalet. Warsztaty rozpoczęły się wykładem Marka Cecuły, uznanego polskiego projektanta i artysty pracującego za granicą. Studenci zostali wprowadzeni w tematykę wzornictwa również dzięki firmie Roca. Inauguracją warsztatów było zwiedzenie fabryki ceramiki sanitarnej w Gliwicach, dzięki czemu uczestnicy mogli zapoznać się z proces produkcji i zobaczyć gotowe urządzenia.
Makao
Makao
Podlej kwiatka
Seria wykładów Marka Cecuły na temat nowatorskiego podejścia do ceramiki łazienkowej, zakończona pracą w grupach, zaowocowała ciekawymi, innowacyjnymi projektami toalet publicznych odchodzących od utartych schematów. Po konsultacjach z artystą, każda grupa projektowa opracowała multimedialną koncepcję i wizualizację. Wśród projektów znalazły się toalety przeznaczone do wykorzystania w przestrzeni zieleni miejskiej – z miejscem na rower czy wózek, a także toaleta z myślą o pociągach. Projekty innowacyjnej toalety publicznej miała charakteryzować zaskakująca forma zewnętrzna dobrze komponująca się z wielkomiejskim otoczeniem.
Jedna z grup realizowała temat komunikacji wizualnej w toaletach publicznych, tworząc specjalne piktogramy. Wszystkie projekty cechowało innowacyjnie proekologiczne podejście. Studenci nie zapominali również o najmłodszych i niepełnosprawnych.
Innowacyjne pomysły, które powstały w trakcie warsztatów, zostały zaprezentowane 28 maja br. na wernisażu „Miejsce potrzebne”, który odbył się w Archibarze w Katowicach.

Firma Roca jest od lat blisko współpracuje z ASP Katowice. Organizuje wykłady, szkolenia i wizyty w fabryce, uczestniczy w powstawaniu prac dyplomowych i aktywnie angażuje się w tematy środowiska projektowego w Polsce.

> Wystawa "Ostre Koło" | SPOT Poznań | 20.06.10

25.06_04.07.2010 Poznań

Wystawa OSTRE KOŁO
Ostre Kolo
Zapraszamy na wernisaż wystawy Ostre Koło, który odbędzie się 25.06 o godz. 17.30 w SPOT. Wystawa inauguruje cykl ekspozycji zatytułowany Samizdat+ którego celem jest prezentowanie potencjału kreatywnego drzemiącego w tym, co nieprofesjonalne, w oddolnych, często anonimowych formach projektowania i wytwarzania przedmiotów oraz zmieniających się relacji pomiędzy zawodowcami i amatorami, pomiędzy przemysłem kulturowym, a konsumentami.

Co to jest ostre koło?
To rower o bardzo prostej, minimalistycznej, ale też przemyślanej konstrukcji, wydobywającej istotę tego środka transportu. Ostre koło to rower pozbawiony wszelkich zbędnych elementów- przerzutek, dużej ilości zębatek, linek, hamulców, a nawet wolnobiegu. Ręcznie budowany, spersonalizowany, o wielu zastosowaniach. Klasycznie piękny, ale też nowoczesny i dynamiczny. Rower, którym pasjonują się dziś młodzi ludzie w największych metropoliach świata: Tokio, Nowym Jorku, Berlinie, czy Londynie.

Wystawa prezentuje nie tylko różne warianty tego przybierającego różne oblicza fenomenu, ale także przejawy specyficznej kultury jak wyrosła wokół tego, na pierwszy rzut oka prostego, roweru. Tworzą ją ludzie, którzy sami składają ostre koła, wykonują gadżety z nim związane, eksplorują ulice w poszukiwaniu adrenaliny i nowego doświadczania przestrzeni miasta.

Fixed Jam
Wystawa jest jednym z wydarzeń trwającej od 25 do 27 czerwca imprezy dla pasjonatów ostrego koła- Fixed Jam. W ramach tego eventu organizatorzy, czyli sklep i warsztat Fixed Freaks, przewidzieli także turniej bikepolo, szereg wyścigów i konkursów oraz imprezy muzyczne. Więcej szczegółów na fixedjam.blogspot.com oraz fixedfreaks.blogspot.com

Autorzy wystawy: Łukasz Koprowski, Łukasz Sokołowski, Jakub Kujawski, (Fixed Freaks)
Koordynatorzy wystawy: Maciej Frąckowiak, Marek Krajewski
Kontakt: 516015523, fixedfreaks@gmail.com , fundacja@spot.poznan.pl

Ekspozycja: 25.06-04.07 SPOT. Dolna Wilda 87, Poznań spotmag.pl
Organizatorzy: Fixed Freaks i Fundacja SPOT.
Współpraca: Instytut Socjologii UAM

» www.spot.poznan.pl

> Grafika dynamiczna w Cieszynie | 15.06.10

19.06.2010 Cieszyn
Cieszyn - wyklady
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości zaprasza 19 czerwca na wykłady otwarte i wystawę prac studentów. Można będzie także obejrzeć projekcje plenerowe projektów powstałych w pracowniach grafiki dynamicznej Jana Kubasiewicza i typografii kinetycznej Dana Boyarskiego.

Program – 19 czerwca 2010:
16.00 wykłady
18.00 otwarcie wystawy
21.30 projekcje plenerowe

Grafika dynamiczna niesie wiele interesujących możliwości użycia kinetycznej typografii w kontekście ruchomego obrazu i dźwięku. Tego typu projekty mają zastosowanie w czołówkach programów telewizyjnych, filmowych oraz w panelach informacyjnych do użytku interaktywnego.

Stosowane są w dynamicznych diagramach i publikacjach informacji naukowej, w edycji ekranowej danych statystycznych oraz danych geograficznych. Ponadto znajdują zastosowanie w wystawiennictwie, w panelach informacyjnych i systemach oznaczeń komunikacyjnych. Szerokie zastosowanie grafiki dynamicznej lokuje ją wśród najczęściej używanych środków komunikacji wizualnej XXI wieku.

» www.zamekcieszyn.pl

NOWOŚCI | NEWS | RSS RSS

June 2010
> Konkurs Wedel Vintage!
> Designer Toys 2 w Warszawie
> Wystawa "5+1 = jestem, więc myślę!" w Poznaniu
> Washbasin+Watercloset na wystawie w IWP
> Sustainable design dla opakowań
> „Rewitalizacja w przestrzeni publicznej” | Cieszyn
> Konkurs "Make me" 2010
> „Miejsce potrzebne” z Rocą
> Wystawa "Ostre Koło" | SPOT Poznań
> Grafika dynamiczna w Cieszynie
> Premiera ławki GROOVE podczas Gdynia Design Days
> Łódź you like to be creative?!
> Warsaw Design Week 2010
> Festiwal Designu DMY | Berlin
> Aukcja Sztuki Młodej w Warszawie
> Wystawa "TAKE ART/WEŹ SZTUKĘ" | BWA Wrocław
> I DNI DESIGNU MIEJSKIEGO „4CITYLIFE” w Warszawie
> Gdynia Design Days 2010
> Wystawa "Playlist. Playing games, music, art"
> 22. MIĘDZYNARODOWE BIENNALE PLAKATU
> Wystawa World Press Photo 2010 w Złotych Tarasach
> OUT OF STH prezentuje: II odsłona | Wrocław
May 2010
> Wystawa "MADE IN WROCŁAW 1945-1989"
> Wystawa "Do wyboru, do koloru"
> Wystawa BLESS N°41 | Graz
> 8 edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL
> Wykłady i spotkania w maju w BWA | Wrocław
> Konkurs na plakat Polpharmy
> Konkurs "Zostań Eko-Etno Designerem"
> Wykład Architektura brandingu / Branding architektury
> Forum Design Management w Kolonii
> BalkoNOWY konkurs
> Materiałowy Boom w Katowicach
> Warszawskie Targi Książki
> Żałoba - warsztaty rysunkowe z Arturem Żmijewskim
> O!TO DESIGN. SPOTKANIE Z POLSKIM DESIGNEM
> ETNODIZAJN FESTIWAL 2010
> Konkurs na plakat Toruń 2016
> Wykład prof. Jana Gehla pt. „Życie między budynkami”
> Konkurs RED DOT DESIGN AWARD
> Wystawa "Fotosyntezy" - Krzysztof Pruszkowski - Wrocław
> David Černý w Poznaniu
> VI EDYCJA KONKURSU GrafEX 2010
April 2010
> Nowe piętro - cykl spotkań - Warszawa
> Szkoła Zarządzania i Designu Zollverein w fotografii Thomasa Mayera
> Konkurs Espiro. Design od Kołyski 2010
> Wykłady - Detal w typografii, detal w produkcie
> Targi Blickfang w Bazylei
> Wystawa "Young Creative Poland" w Mediolanie
> Międzynarodowe Warsztaty Typograficzne
> Konkurs Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2010 po raz piąty!
> Konkurs „Śląska Rzecz”
> "Architektura-murator" zaprasza na konferencję „Ekalog Architektury”
> Targi Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie
> Wykład prof. Jana Gehla pt. „Życie między budynkami”
> Wystawa "Niech się plecie" w Cieszynie
> IWP: Polskie Wzornictwo na Expo 2010 w Szanghaju
> Kolejna edycja konkursu „make me!”
> Portiernia Design Cafe w Łodzi
> Wernisaże: galeria appendix2 i Magazyn Praga
> Album HGW: Hakobo Graphic World (premiera 9 kwietnia)
> Ponderabilia. Trzy oblicza designu. w SPOT.
> Rzeźba na premierę limuzyny BMW serii 5
> Konkurs ART OF PACKAGING został rozstrzygnięty!
> Bracia Campana w Design Museum | Londyn
> Michael Flynn w kwietniu w galerii SiC BWA Wrocław
> 2. Festiwal Sztuka i Dokumentacja
March 2010
> Wystawa "Sustainable Futures"
> Wystawa pokonkursowa: "Pojazd badawczy"
> Wystawa "Urban Africa" - David Adjaye
> Wykład z cyklu Mistrzowie Architektury: Boštjan Vuga /Sadar+Vuga
> Wystawa WIEDERKEHR DER LANDSCHAFT
> Rezydencje - European Ceramic Work Centre
> Wystawa: Anish Kapoor w Guggenheim Museum Bilbao
> Marzec w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
> Hakobo w Galerii Design - BWA Wrocław
> GANDIA BLASCO ogłasza konkurs na meble zewnętrzne
> Konferencja "Selected: Graphic Design from Europe" w Barcelonie
> Wystawa "Babski design - domowe boginie?" w Cieszynie
> Wystawa PROJEKT MIĘDZYNARODOWY, SPOŁECZNY, RYNKOWY
> Rusza 17 edycja konkursu „Dobry Wzór 2010”
> Wystawa Znaki/sztuki - KOTBURY w Cieszynie
> Wystawa "PRZEMYSŁ CIĘŻKI, DESIGN LEKKI”
> Konkurs "Książka dobrze zaprojektowana"
> 3. EDYCJA PROGRAMU STYPENDIALNEGO YOUNG DESIGN
> Do rzeczy! Profesor Fleischer powraca (BWA Design Wrocław)
> Wystawa Typo & Konstrukcja 4 w Łodzi
> Przegląd Wektor/Pixel 2010 w Łodzi
> Kreatywne Miasta: warsztaty w CSW
> Konkurs TOP DESIGN awards 2010
February 2010
> Konkurs na projekt zabawki architektonicznej
> Konkurs na logo "Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej"
> Retrospektywna wystawa Richarda Huttena w Design Museum w Ghent
> Wystawa "Two Possibilities" w BWA Szkło i Ceramika we Wrocławiu
> Startuje seria „zielonych” szkoleń dla architektów
> Ceramic Art London 2010
> I Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz
> Konkurs - Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2010
> Konkurs - 22nd Biennial of Industrial Design, Ljubljana
> Konkurs fotograficzny "All my lovin' Wszystko o miłości"
> Biologia Chemia Fizyka - wystawa w BWA Design
ArchFilmFest - Sztuka Architektury
Ron Arad: Restless - wystawa w Barbican Art Gallery
Brit Insurance Designs of the Year 2010
Porcelana inaczej - BWA Wrocław Galeria Szkła i Ceramiki
Targi MEBLE POLSKA w Poznaniu
Ambiente - Targi we Frankfurcie
„Re-kreacja” Maciej Kurak - wystawa
IV edycja Konkursu ART OF PACKAGING 2009!
Kreatywna Kropla - konkurs Polskiej Akcji Humanitarnej
Wystawa: andel's Sztuka Współczesna 2010
Projektowanie krojów pism - od idei do czytelnika
Wystawa "Plamka Żółta" Tilmana Wendlanda
Jarosław Trybuś - "Kryzys sacrum" - wykład w Toruniu
Wzstawa "Modernologie"
Konkurs na projekt wystawy w polskim pawilonie na 12. Miedzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2010 roku
Wystawa „Designer Roku 2009 Andrzej Śmiałek i Ergo Design”
January 2010
Pięć wystaw na piąte urodziny
Młody Projektant Roku 2010
Wykłady w BWA Design | Wrocław
Less and More: The Design Ethos of Dieter Rams - wystawa
Targi MAISON&OBJET
UTOPIE UND ARCHITEKTUR - wykład: Patrick Schumacher
WORLD PRESS PHOTO 09
Axor Inspiracje w warszawskim Porto Praga
Wystawa Od idei do obiektu, od obiektu do produktu - wystawa w Cieszynie
Fundacja Nowoczesna Polska potrzebuje nowego logo
NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE 08/09 - Cieszyn
Nowe Piętro - Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Konkurs YOUNG CREATIVES!
Dzień Architektury BUDMA 2010
Targi BUDMA w Poznaniu
MONICA w BWA Design
Konkurs UNIWERSYTECKIE FOTOSTORY
imm cologne 2010 - Creating Spaces
LONDON ART FAIR 2010
2 Międzynarodowa Konferencja Projektowa: "Odpowiedzialne Projektowanie Graficzne"
Agrafa - Międzynarodowe Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej
Prezentacja projektu otoczenia Muzeum
CSW: Jesse Aron Green, "The Allies", CASTING do nowej pracy wideo amerykańskiego artysty
Wystawa „WA: HARMONIA. Japoński design dziś” w IWP
Holly Hall w BWA Szkło i Ceramika we Wrocławiu
D&AD 2010 Awards
Czerwone Ploppy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Materiałowy boom w Cieszynie
December 2009
Konkurs na budynek Muzeum Historii Polski - rozstrzygnięty!
Konkurs na kartkę STGU rozstrzygnięty!
Międzynarodowe Biennale Plakatu - zgłoszenia
Wystawa: Jan Mioduszewski - Fabryka Mebli
Festiwal Filmów i Form Jednominutowych w Lublinie
KREHKY/KRUCHE - EMOCJONALNY PEJZAŻ WSPÓŁCZESNEGO CZESKIEGO DESIGNU
Tim Edler - wykład
TERAZ DESIGN! - wykłady i spotkania w BWA Design | Wrocław
Zaprojektuj kartkę świąteczną STGU!
BRUCE NAUMAN, wystawa NIE / NO
ARCHITECTURAL CLIMATE IN HOLLAND AND ITALY. ON CONSTRUCTION AND SUSTAINABILITY
Targowisko Sztuki
Ergonomia narzędziem innowacji - konferencja
Konkurs „SPA-ART” nabiera rozpędu!
Polskie wzornictwo na wystawie w Korei Południowej
Moneo, Souto de Moura, Galfetti, Kimm - dwa wieczory z czterema architektami
November 2009
KONFERENCJA „INNOVATION VIA DESIGN”
Rozmowy o dizajnie trwają. II edycja „Projektu Dizajn” za nami
ANIMATION NOW! FESTIVAL
Wyniki konkursu na „Pamiątkę z Polski” - 60-lecie „CEPELII”
Electrolux Design Lab 2009 Polska
Zaprojektuj PLAKAT na DZIEŃ EUROPY 2010!
Warszawa w budowie. Cykl: Departament Propozycji - Miasto i zysk
Festiwal Reklamy AD Days w Łodzi
"O bieli, elipsie i nudzie" w Studio BWA / Wrocław
II Międzynarodowy Festiwal Nowych Zjawisk Audiowizualnych VIVISESJA
Konferencja „Znak, system, komunikacja” // 13 XI 2009
Digitalia - warsztaty i wystawa
Rzecz Małopolska. Etnodizajn Festiwal.
TO BYŁO DO PRZEWIDZENIA w Galerii Szkła i Ceramiki we Wrocławiu
Wystawa "Wszystko co najlepsze" w Latającej Galerii
6 AUKCJIA FOTOGRAGII KOLEKCJONERSKIEJ
12% normy Bartosza Muchy - wystawa w BWA Design
Projekt Dizajn i Joan Gaspar
DNA MIASTA - Westiwal w Szczecinie
October 2009
Zwycięzcy DME Award 2009!
Młody design doceniony w Machina Design Awards
Konkurs "MEBLE PLUS - MŁODY PROJEKTANT ROKU 2010"
„RENOMA: Impresje z Wrocławia” w Londynie
„Design od wnętrza” w Galerii Wnętrz Domar
Dizajn w Przestrzeni Publicznej
HISTORIE KUCHENNE. ELECTROLUX DESIGN LAB 2008 we Wrocławiu
Wystawa "ZERO Waste" - Lo_la Designs*
DESIGN I JEGO MIEJSCE W KULTURZE - cykl wykładów w MNK
Warszawa w budowie - zwiastun festiwalu projektowania
Designblok w Pradze
Vienna Design Week
Wystawa mebli Jana Kurzątkowskiego - Łódź
9. Konkurs Gepperta - Wrocław
„Main Street“ Design bez projektantów - Wiedeń
ŁÓDŹ DESIGN 2009 – III Międzynarodowy Festiwal Designu
Mistrz znaku na Zamku
Niemiecki projektant zwycięzcą Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2009
OD ZMIERZCHU DO ŚWITU - wystawa Tomka Rygalika
Parada Wycinanek - wystawa Kasi Kmity
September 2009
Światowe Dni Innowacji i DZIEŃ DESIGNU w Poznaniu
Nowa siedziba Instytutu Polskiego w Sztokholmie promuje polski design
London Design Festival
Abitare Il Tempo
Wystawa "TELLERMINEN, Ceramixed Plates"
Natura+ - wystawa Marka Cecuły
Polska reprezentacja w konkursie EUROPE 40 UNDER 40 2009
Wystawa "HYPER HYBRIDS" - Bas van Beek
Miasto otwarte - Międzynarodowe Biennale Architektury w Rotterdamie
Warszawa w budowie
POLSKA! YEAR
Konkurs na zagospodarowanie Placu Wolnica w Krakowie
Dutch Design Double
MISS READ i artystyczne książki
ŁÓDŹ STOLICĄ DESIGNU
Konkurs na 60-lecie CEPELII
Helsinki Design Week 2009
Design September Brussels 2009
DESIGN IS SIMPLY COMPLEX
Battersea Power Station: fotografie Michaela Collinsa
August 2009
TRANSVIZUALIA 009 GDYNIA
DME Awards - termin nadsyłania prac przedłużony
1. Aukcja Dizajnu w Galerii ART+on w Warszawie
DIE KUNST IST SUPER!
Warsztaty ABCDESIGN
re.produkt - SPOT. Poznań
Experimenta Design w Lizbonie
Bellevue na żółto - Linz
LA DOLCE VITA presented by Peroni & SPOT. Night Show
It's a small world - wystawa w Duńskim Centrum Designu
Wybierz zwycięzcę Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2009!
Copenhagen Design Week
Retrospektywa - Milton Glaser - wystawa
Newson + Ban = Size+Matter
Creative Collective
AR Emerging Architecture Awards
Laboratorium rzeczywistości - Design Europy Centralnej
Wystawa Antoniego Malinowskiego w Warszawie
Karol Śliwka w Cieszynie
Letni sezon w BWA Design: Byłem Psem
Wystawa "Wa: The Spirit of Harmony and Japanese Design Today"
July 2009
Konkurs DME Award
WYJĄTKOWA PRACA DYPLOMOWA STUDENTA Z KATOWIC
Orange Warsaw Festival 2009
Między modernizmem a XXI wiekiem – instalacja Moniki Sosnowskiej
ROCA NA TARGACH 100% DESIGN W LONDYNIE
Konkurs fotograficzny „Wyobraź sobie nowy świat”
BIUROwa impreza
IN OUT Festival
Warsztaty Typograficzne
Konkurs MAKE ME!
ex - architekci
Gdynia Design Days 2009
„Fullfilled” zwycięzcą Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2009
Lipiec w BWA Wrocław
April 2009
Magazyn Vox Design - od redakcji
PLecy na berlińskim DMY ‘09
Arena Design 2009
GrafEx V – konkurs graficzny magazynu „Exklusiv”
VI edycja konkursu ArtZept
Artinfo DIZAJN - Człowiek i Projekt
Konkurs Śląska Rzecz
DME Award - Najlepsi w zarządzaniu designem
Bombay Sapphire Designer Glass Competition
PARZYSTE NIEPARZYSTE - Krzysztof Rozpondek
March 2009
Targowisko Sztuki
Rusza stały program edukacyjny galerii Design – TERAZ_DESIGN!
Wystawa TOP MODELS
Interaktywny Szwajcarski Dizajn
Babaski dizajn - 8 marca
February 2009
GOODBYE DESIGN!
Konkurs „Przez Bacardi Mojito do Puerto Rico” rozstrzygnięty!
Konkurs Bombay Sapphire Designer Glass Competition znowu w Polsce!
Machina Design Awards – Rdzeń 2008 rozdane!
Wnętrza apartamentu w Vals
"Etapy" braci Bouroullec
Wystawa konkursowa Hermès
David Rockwell dla Mauboussin
SuperStories - Triennale sztuki, mody i designu
FITC Amsterdam 2009
Indecent Exposure - wystawa w loop / Berlin
Object Rotterdam, International Fair for Autonomous Design
Porcelana Inaczej 2008
January 2009
Najlepsze Projekty Dyplomowe 2007/2008
Meblościanka kontratakuje
Designer Toys - BWA Wrocław
Rooted Design for Routed Living
London Art Fair 2009
p_05_07 - wystawa zdjęć Piotra Wacowskiego
December 2008
Perfony atakują!
44 Young International Architects
Ipnotic Concept Store w Poznaniu
Baba Akcja na festiwalu Mixer
Warsztaty Projektanci Dzieciom w IWP
100 lat barcelońskiego dizajnu… Projekt Design
Good design is good business
Akcja Komitetu Obrony ASP i Targowisko Sztuki
Konkurs „Przez Bacardi Mojito do Puerto Rico”
November 2008
Targowisko Sztuki
USEFUL/USELESS design młodych
Spotkanie z Markiem Cecułą
Certyfikat "Przekroju" dla Meble Vox
Konkurs architektoniczny. Mamy zwycięzców!
October 2008
Halloween Design
POLAND EXPO 2010 SHANGHAI
Design w przestrzeni publicznej - odzew z Radzionkowa.
KontenerART w Poznaniu
Konferencja „Face to Face. Poland meets Germany”
Druga odsłona Słownika Projektantów Polskich
Wrocławska Wystawa Designu
September 2008
Polski design w Pradze
MOHO dla DOMO.tv
Wenna Twórcza rozstrzygnięta
Droog Event 2: Urban Play
Development na Pradze
Geschlossene Gesellschaft w KW
ŻYCIE – INSTRUKCJA OBSŁUGI w Muzeum Plakatu w Wilanowie
Biennale Architektury w Wenecji
Przemiana materii umysłu – wystawa
Wystawa My best friends
Nowe Ikony
ŚWIATOWE DNI INNOWACJI w Wielkopolsce
Zegar, który chce być wieszakiem
August 2008
Konkurs dla architektów
Zwycięzca konkursu na projekt statuetki Roca Open 2008 wyłoniony!
Fresh Glass. Wenecja-Poznań, obiecujący związek
Antonina Joszczuk: Zajęte - TOŚKA
July 2008
Front Architects w "Wallpaper*"
Warsztaty designu z Ramonem Benedito
Muzeum Plakatu swojej Warszawie, czyli plakaty wychodzą z galerii
1% Water and Our Future
Olimpijski design ROCA
Artyści Zewnętrzni we Wrocławiu
Manifesta 7
Gdynia Design Days
Konkurs Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2007/08
May 2008
Alessi – poezja przedmiotu
Kongres Architektury Polskiej
Wystawa WORLD PRESS PHOTO 2008 wkrótce w Warszawie!
Berlin: DMY International Design Festival
April 2008
Zdrowie seksualne na plakacie – konkurs
Młodzi do Łodzi!
Wystawa Martina Muranicy / LAS
Polska Fotografia Kolekcjonerska 3
Wystawa W PRZYBLIŻENIU
Warsztaty PICNIC AT THE TEMPLE
40 lat SACCO
March 2008
Tradycje konstruktywistyczne w plakacie polskim
Wystawa: Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie
Najlepsze dyplomy w Gdańsku – zmiana terminu
Nagroda Red Dot dla MOHO Design
ManualCC - Instrukcje gier dla początkujących i zaawansowanych
ŚPIĄCA I KRASNOLUDKI we Wrocławiu
Konferencja BITE ME
Bombay Sapphire Designer Glass Competition - Konkurs przedłużony!
February 2008
MOFlight na Targach Światło 2008
Kongres i nagrody PAALMA
Living The Modern w Muzeum Architektury
Czekoladki Wawel na wagę… Toyoty
January 2008
Sztuka Książki w Muzeum Plakatu w Wilanowie
Konkurs Bombay Sapphire
Konkurs na gadżet dla Muzeum Plakatu
Młody polski design na wystawach i w dyskusji
Konkurs SPA ART 2007 rozstrzygnięty
Wielki Jubileusz - Dobry Wzór 2007
FRAGILES
Shanghai EXPO 2010
ZENITH Fuksasa
S(E)OUL SCAPE
December 2007
SPOTkanie z DESIGNem
October 2007
Design 1:1 w Poznaniu
Kreacja dla Łodzi - konkurs
Naoto Fukasawa - polecamy!
Konkurs: Wallsticker
10. Międzynarodowe Biennale w Stambule
Paris Photo – oko na świat
Kongres Icograda 2007
Design w Tokio
Dutch Design Week
Designspotter - polecamy!
September 2007
Łódź Design 2007
August 2007
Wrzesień w Brukseli
Vito Capone we Wrocławiu
Illustrative 07 - Międzynarodowe Forum Ilustracji
Czas na targi
July 2007
Architekci w mini
Design Alive!
Modernizacja Sali Wielkiej
Nowa Afryka
Documenta 12
Kto projektuje twoje życie?
Hadid w Londynie
The London Design Festival
NAKED! Duńska moda