N°004_2007

news_Frankfurt dla młodych

Tendence Lifestyle we Frankfurcie to największe jesienne targi dóbr konsumpcyjnych. W tym roku impreza odbyła się pod koniec sierpnia i zgromadziła ponad 3200 wystawców z 78 krajów.

news_Villa Alle Scalette

W ostatnich dniach września w Vicenzy we Włoszech otwarto nowe wnętrza Villi Alle Scalette, miejsce, które na co dzień jest siedzibą dyrekcji firmy Trend produkującej mozaikę szklaną.

news_Po pierwsze design

Wielki wyścig pomysłów, pokaz kreowania rzeczy luksusowych, funkcjonalnych, czasem szalonych – oto tegoroczna edycja 100% Design w Londynie.

news_Jesień w Weronie

Targi Abitare il Tempo to nie tylko impreza branżowa – to wyjątkowe spotkanie sztuki rzemieślniczej i nowoczesnego przemysłu. Dzięki takiemu połączeniu możemy oglądać produkty najwyższej jakości.

news_Heinz Mack w Poznaniu

Przestrzeń miejska to galeria z ogromnym potencjałem. W ramach projektu „Poznań – Miasto Sztuki“ Wielkopolskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych przygotowało realizację steli słynnego niemieckiego artysty, Heinza Macka.

wywiad_Między sztuką a designem

Wywiad z Denisem Santachiarą

wydarzenie_Karnawał miast

10 września tego roku otwarto X Biennale Architektury w Wenecji. Po raz dziesiąty elita światowej architektury zjechała do jednego z najpiękniejszych miast świata, by prezentować swoje projekty, oglądać dokonania innych, a także wymieniać się ideami i doświadczeniami.

sylwetka projektanta_Wolność w każdym znaczeniu

Jacopo Foggini – artysta designer pracujący w Mediolanie. Jego realizacje znajdują się w kolekcjach stałych Haus der Musik w Wiedniu i Museum of Decorative Arts w Montrealu.
Instalacje świetlne Fogginiego były prezentowane w ponad 30 galeriach i miejscach ekspozycyjnych na całym świecie. W rozmowie z Vox Design artysta opowiada o swoich wyborach, pomysłach i realizacjach.

sylwetka projektanta_Porcelana i krawaty

Sieger Design to rodzinna firma zajmująca się wzornictwem przemysłowym. Stworzył ją architekt Dieter Sieger w latach 60. Dziś rodzinny biznes prowadzą jego synowie.

design_Poszukiwanie magii

Wywiad z polskimi ceramikami: Lidią Kupczyńską-Jankowiak, Piotrem Kołomańskim, Mirosławem Kocińskim i Janem Drzewieckim.

człowiek i otoczenie_Tony Meneguzzo

Dawniej znany fotograf mody, dziś woli fotografować wnętrza i architekturę.

architektura_WOS8

Na przedmieściach Utrechtu, jednego z piękniejszych miast Holandii, stoi tajemniczy, czarny budynek, o którego istnieniu i przeznaczeniu wie niewiele osób.

portfolio Ramak Fazel_Snow Time

graphic design_To grafika mnie wybrała

Michael Loos, Amerykanin, grafik, od lat pracujący zarówno w USA, jak i w Europie. Projektuje m.in. dla Zanotty, Cassiny i Flos. Art director „Marie Claire”, „Cosmopolitan” i „Elle”.

design research_Wrażliwy design i cyfrowa sztuka

Podczas IFA, jednych z ważniejszych targów poświęconych elektronice, które odbywały się od 1 do 6 września w Berlinie, firma LG przedstawiła serię produktów o innowacyjnym wyglądzie: LCD Flatron.

simon le fou_Legnicki Satyrykon

Relacja z uczestnictwa latem 2006 r. w celebrowaniu kolejnego otwarcia wystawy „Satyrykon” (działa od 1985 r.), czyli rabelais’owskiego rozochocenia.

materiały_Lux znaczy światło

W ostatnich latach przeżywamy renesans luksferów – materiału używanego często w architekturze lat 60. Te szklane płytki przez cały okres lat 70., 80. i 90. były wykorzystywane w Polsce bez większego entuzjazmu, bez wiary w ich ogromne możliwości aranżacyjne.