N°002_2006

news_Targi w Mediolanie

Mediolan, miasto designu, w którym odbywają się największe na świecie międzynarodowe targi meblowe. W tym roku po raz pierwszy odbyły się w ogromnych przestrzeniach projektu Massimiliano Fuksasa, słynnego włoskiego architekta.

news_Pinknie!

Jaka jest różowa estetyka? Z czym kojarzy się róż i co jest dla niego charakterystyczne? Czy można mówić o różowych filmach, o różowej muzyce albo różowym zapachu?

wywiad_Patricia Moroso

„Zawsze interesowało mnie zgłębianie rzeczy ekstremalnych, dotykanie najgłębiej ukrytych.”

sylwetka projektanta_Patricia Urquiola

Hiszpańska designerka od kilku lat robi błyskawiczną karierę. Urodzona w Oviedo, studiowała architekturę w Madrycie oraz na politechnice w Mediolanie, gdzie zdobyła tytuł architekta, ucząc się u wielkiego Achille Castiglioniego.

sylwetka projektanta_Renata Kalarus

„…nie odczuwam satysfakcji z pracy, która nie jest nikomu potem potrzebna…”

historia designu_Design duński

Samolot podchodzi do lądowania, a pod nami wciąż morze. W ostatniej chwili pojawia się ląd i pas startowy. Cóż, lotnisko jest tuż przy brzegu. dania to niewielki kraj. Zaraz się jednak okaże, że nasycenie jego powierzchni pięknem wynika z logicznego myślenia o projektowaniu.

człowiek i otoczenie_Tony Meneguzzo

Dawniej znany fotograf mody, dziś woli fotografować wnętrza i architekturę. W tym numerze prezentujemy zdjęcia domów w południowych Indiach oraz dom nad jeziorem Como we Włoszech.

architektura_Massimiliano Fuksas

Jeden z najsłynniejszych współczesnych architektów, z pochodzenia Litwin. Urodził się w Rzymie w 1944 r., gdzie ukończył wydział architektury na Uniwersytecie La Sapienza. Swoje pierwsze studio założył w 1967 r. w Rzymie.

wydarzenie_Targi Blickfang

W marcu tego roku odbyły się kolejne już targi mody i designu Blickfang w Stuttgarcie. Jest to impreza łącząca misję przedstawiania młodych artystów i tendencji w projektowaniu z charakterem stricte komercyjnym.

portfolio Ramak Fazel_Japonia

grafika_Mirosław Adamczyk

Znakomity polski artysta grafik zdobył uznanie na wielu międzynarodowych biennale plakatu i innych prezentacjach. Urodzony w 1964 r. studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu u profesora Waldemara Świerzego.

simon le fou_KrzesłoTrony

Tadeusz Mysłowski, artysta o utrwalonej pozycji w sztuce polskiej, stale zamieszkały i działający w Nowym Jorku, z rozwidleniem – pracownią w Lublinie, niejako jego drugim domem, jest autorem projektu – wizji w hołdzie reformatorom sztuki XX w. pod nazwą „krzesłoTrony”

materiały_Mozaika

Firma Bisazza specjalizuje się w tworzeniu charakterystycznych, szklanych płytek mozaiki i jeśli chodzi o jej projektowanie i zastosowanie, jest światowym liderem.